پوکی استخوان

عوامل پوکی استخوان چیست؟علائم پوکی استخوان در خانمها چگونه است؟درمان قطعی پوکی استخوان وجود دارد ؟پوکی استخوان + درمان گیاهی امکان پذیر است ؟امکان پیشگیری از پوکی استخوان وجود دارد ؟ایا پوکی استخوان درد دارد؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ داده می شود.

نشانه های پوکی استخوان در خانمها

پوکی استخوان در خانم های که به سنین یائسگی می رسند عارضه ی شایعی است . البته در سایر افراد حتی در آقایان هم دیده می شود.

پوکی استخوان

پوکی استخوان

تفاوت پوکی استخوان و نرمی استخوان

وقتی فرد دچار پوکی استخوان می شود به این معنی هست که کل حجم استخوان کم می شود و آن را در حقیقت با BMD (Bone Mineral Densitometry) یا سنجش تراکم استخوان می توان سنجید. وقتی فرد دچار نرمی استخوان می شود به این معنی است فقط بخش مینرال یا معدنی استخوان و یا کلسیم استخوان را از دست می دهد نه کل استخوان را و بنابراین این دو بیماری نرمی استخوان و پوکی استخوان با هم متفاوت هستند اگرچه در بسیاری افرادی که پوکی استخوان دارند نرمی استخوان هم وجود دارد و هر دو اینها هم زمان باید درمان شوند.

علت نرمی استخوان

امروزه با توجه به زندگی شهر نشینی و آپارتمان نشینی کمبود ویتامین D3 در جوامع بسیار شایع دیده می شود. افرادی که دچار کمبود ویتامین D3 می شوند دچار نرمی استخوان می شوند و نیاز به درمان دارند.

پوکی استخوان در خانم های که به سنین یائسگی می رسند عارضه ی شایعی است . البته در سایر افراد حتی در آقایان هم دیده می شود.متخصص ارتوپدی و فوق تخصص تعویض مفصل از روش های جدیدی برای درمان این بیماری  استفاده می کند . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 22902671 – 22902673 تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید .

درمان نرمی استخوان

برای درمان این افراد حتما باید ویتامین D3 همراه با کلسیم تجویز شود چون وظیفه ویتامین D3 کمک به جذب کلسیم هست تجویز و دادن ویتامین D3 برای افرادی که کمبود ویتامین D دارند به تنهایی مشکل این افراد را رفع نمی کند. تجویز همزمان کلسیم به این افراد می تواند مشکل نرمی استخوان را رفع کند.

 

نرمی استخوان در بزرگسالان

یکی از مهمترین دلیل درد های استخوانی پراکنده در بدن نرمی استخوان است. نرمی استخوان به معنی کمبود کلسیم در استخوان هاست. مهمترین دلیلی که منجر به کمبود کلسیم در استخوان ها می شود کمبود ویتامین D3 هست که در پوست ساخته می شود. ویتامین D برای جذب کلسیم از روده ها ضرروری است بنابراین اگر ویتامین D کم باشد بدن برای جبران کمبود کلسیم، کلسیم را از استخوان ها بر می دارد در نتیجه استخوان ها دچار کمبود کلسیم و نرمی استخوان می شود که منجر به درد های استخوانی می شود.

برچسب گذاری توسط , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 6 =