انواع آرتریت

اصلاح آرتریت  اختلالات  التهابی و تخریبی  مفاصل را شامل می شود . شاید خیلی از افراد با این واژه آشنا نباشند  و از علائم و  راهکار های درمانی آن اطلاعی نداشته باشند .  این اصلاح به معنای  یک ضایعه منتشر  است که کل  مفصل را تحت  تاثیر قرار می دهد . ضایعات  مکانیکی  موضعی  مانند تولید  اجسام  آزاد داخل  مفصل یا پارگی منیسک  زانو که بهتر  است به  عنوان اختلالات  داخل مفصلی  شناخته شوند ، در گروه آرتیت  ها قرار نمی گیرند . دکتر صابری متخصص ارتوپدی در رابطه با انوع آرتریت صحبت می کنند . توصیه می شود مقاله زیر را مطالعه فرمایید .

انواع آرتریت

انواع آرتریت

آرتریت چیست

از لحاظ بالینی ،آرتریت عموما با درد  و محدودیت  حرکات  مفصل که  به صورت  خود به خود  ایجاد شده شناخته می شود .  در مفاصل  سطحی ،این یافته ها  معمولا با تورم  واضح  یا ضخیم  شدن پوشش مفصل  همراه است . اگر یک  مفصل متورم  نباشد  و به راحتی  و بدون درد  در محدوده  حرکات طبیعی  خود حرکت  نماید ، وجود آرتریت  در آن مفصل  بسیار غیر محتمل است .

دکتر مسعود صابری یکی از بهترین متخصص ارتوپد در غرب تهران می باشد .جهت دریافت مشاوره از دکتر صابری با شماره ٤٤٧٤٢١٣١ تماس حاصل نمایید .

انواع آرتریت

انواع آرتریت به ویژه  آرتریت روماتویید ،با واکنش  التهابی عمده  همراه  هستند ، اما ارتباط  این بیماری ها با یک ارگانیسم  یا ویروس  خاص  عفونت زا  هنوز ثابت نشده است . بنابراین ،چنین  اختلالاتی  همراه با استئوآرتریت  تخربی  و انواع کمتر شایع  آرتریت  مرتبط با اختلالات  متابولیک  مانند نقرس   مورد بحث قرار می گیرند .

میزان بروز این اختلالات  بین کشور ها  و ایالات  مختلف ، به شدت متونع  بوده ،تاثیرات  نژادی  در ابتلا  به این بیماری  ها مهم می باشد . بنا براین ،استئوآرتریت  در نژاد سفید پوست  بسیار شایع است  .

 انواع آرتریت غیر عفونی  که در سطح جهان  شایع هستند عبارتند از :

  • استئوآرتریت
  • آرتریت ناشی از نقرس
  • آرتریت روماتویید  و آرتریت  مزمن جوانان
  • آرتریت همراه با هموفیلی
  • آرتریت نوروپاتیک
  • آرتریت همراه با تب روماتیسمی
  • اسپوندیلیت انکیلوزان

عمل  جراحی در درمان آرتریت

دکتر صابری متخصص ارتوپدی  معتقدند عمل جراحی نقش  مهمی در درمان  این بیماران دارد  اما هر  عمل جراحی را باید  به عنوان  جزئی از برنامه  کلی درمان  و نه جایگزین  سایر اجزا  درمان در نظر  گرفت . عمل جراحی  را می توان  برای مراحل اولیه  بیماری یا  برای نجات  مفصل شدیدا آسیب دیده که فقط  باعث درد  بیمار می شود  در مراحل دیر س  بیماری به کاربرد .

بهتر است در هر حال پزشک و متخصص ارتوپدی با توجه  به یافته های آزمایشی و تصویر برداری برای بیمار بهترین تصمیم را بگیرد .

برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =